Startavond weidevogelseizoen 2026
Met het nieuwe weidevogelseizoen in aantocht nodigen we je van harte uit voor onze jaarlijkse startavond. Dit jaar markeert deze avond bovendien de aftrap van ons 30-jarig jubileum: een mooi moment om stil te staan bij wat we samen hebben bereikt en om vooruit te kijken naar de toekomst van het agrarisch natuurbeheer in onze regio.
Daarnaast is Roelof Bom te gast als spreker. Hij vertelt over zijn onderzoek naar grutto’s met behulp van zenders en geeft daarmee een uniek kijkje in het leven en de uitdagingen van deze iconische weidevogel. Na zijn presentatie is hij ook te vinden op de informatiemarkt, waar je de zenders en ringen van dichtbij kunt bekijken.
Tijdens de avond zetten we bovendien vrijwilligers in het zonnetje die zich al 25 of 40 jaar inzetten voor de bescherming van weidevogels.
Inspiratiemarkt
Op de informatiemarkt valt van alles te ontdekken. Ontmoet bijvoorbeeld De Kijkerspecialist uit de Wormer, die de nieuwste verrekijkers presenteert. Carina van DierenindeTuin.nl verkoopt haar handgemaakte keramiek en Jeanine Terlouw biedt Marker producten aan. Nicoline Woudstra, taxidermist, neemt prachtig opgezette vogels mee en vertelt over haar bijzondere vak. En er is nog veel meer te zien en te beleven. Kom kijken, leren en inspiratie opdoen voor het nieuwe seizoen!
Programma
19.30 uur: Inloop met koffie en thee.
20.00 uur: Opening – voorzitter Frank de Wit.
20.05 uur: Water, Land & Dijken 30 jaar.
20.30 uur: Huldiging jubilarissen.
20:40 uur: Spreker Roeland Bom – Zenderonderzoek Grutto.
21:15 uur: Opening inspiratiemarkt en ophalen materialen.
Natuurlijk sluiten we weer gezellig af met een borrel en een hapje
Hier kun je de uitnodiging downloaden.
Aanmelden voor deze bijeenkomst is niet nodig.






