Bodemdaling is een urgent probleem omdat er veel CO2 bij vrij komt en dus bijdraagt aan klimaatverandering. Onder voorwaarde dat een goede agrarische bedrijfsvoering mogelijk blijft, willen we dit zoveel mogelijk vermijden.
Sinds de afronding van het Innovatieprogramma Veen in 2021 zetten we in op het verder opschalen van maatregelen die bijdragen aan minder uitstoot van broeikasgassen en het beperken van bodemdaling in het veenweidegebied. We ondersteunen agrariërs hierbij met advies over passende maatregelen, delen kennis via verschillende projecten en wijzen op subsidieregelingen die de uitvoering kunnen ondersteunen. Waar mogelijk ontzorgen we agrariërs bij het realiseren van deze maatregelen.
De opgedane praktijkervaring vormt daarbij een belangrijke basis. Vanuit deze kennis dragen we bij aan goed beleid voor bodemdaling. We stimuleren dat effectieve klimaatmaatregelen worden opgenomen in de ecoregelingen van het GLB. Samen met marktpartijen zoeken we naar mogelijkheden om klimaatmaatregelen financieel te belonen, bijvoorbeeld via een hogere melkprijs.
















