Binnenkort opent opnieuw de LVVN-regeling Samenwerken in veenweiden en Natura 2000-overgangsgebieden. Deze regeling is bedoeld voor samenwerkingsverbanden van agrariërs en andere gebiedspartijen die gezamenlijk willen werken aan een extensievere en meer natuurinclusieve bedrijfsvoering in veenweidegebieden en overgangsgebieden rond Natura 2000.
Wie kunnen deelnemen?
De regeling staat open voor samenwerkingsverbanden van onder andere:
- melkveehouderijbedrijven;
- akkerbouwbedrijven;
- andere grondeigenaren en grondgebruikers in veenweidegebieden of Natura 2000-overgangsgebieden.
Samen werken zij aan een gebiedsplan en/of de uitvoering van maatregelen die bijdragen aan natuur, klimaat en waterkwaliteit.
In het kort: wat zijn belangrijke voorwaarden?
- De aanvraag wordt ingediend door een samenwerkingsverband.
- Minimaal 50% van het landbouwareaal van deelnemende bedrijven ligt in een veenweidegebied of in Natura 2000-overgangsgebied.
- De maatregelen zijn gericht op extensivering en het verminderen van stikstof- en CO₂-emissies.
- Voor zowel veehouderij- als akkerbouwbedrijven gelden specifieke instap- en reductie-eisen.
De volledige en actuele voorwaarden zijn te vinden op de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, www.rvo.nl/subsidies-financiering/samenwerking-veenweide-natura-2000
Informatiebijeenkomst
Wij organiseren binnenkort een informatiebijeenkomst over deze regeling. Tijdens deze bijeenkomst geeft LVVN een toelichting op de regeling, de openstelling en het aanvraagproces. Ook is er ruimte voor vragen.
De uitnodiging voor deze bijeenkomst wordt via deze nieuwsbrief gedeeld.
Interesse of vragen?
Heb je interesse in deelname of wil je meer informatie? Dan kun je je naam alvast doorgeven of contact opnemen met Martine Bijman via m.bijman@waterlandendijken.nl of bellen: 06-25374307.




