Wintervaartocht door het Wormer- en Jisperveld

 

Tijdens onze wintervaartocht door het Wormer- en Jisperveld gaan we genieten van prachtige vergezichten en zullen we vele vogelsoorten spotten. Tienduizenden smienten, wulpen, watersnippen, goudplevieren, kieviten, futen, meeuwen- en ganzensoorten en nog veel meer overwinteren in dit grootste aaneengesloten veenweidegebied van West-Europa met haar talloze eilandjes en grillige slotenpatronen. En ook maken we kans de vroegst gearriveerde grutto’s te zien! Vanaf de boot beleef je het unieke landschap en de winterse rust op een bijzondere manier.

Onze gids is de doorgewinterde vogelaar Reinier Krom, die dit gebied en haar vogels op zijn duimpje kent. Hij is ook actief als weidevogelvrijwilliger in het Wormer- en Jisperveld namens Water, Land & Dijken.

De vaartocht wordt verzorgd door Bezoekerscentrum de Poelboerderij, waar we eerst een kopje koffie of thee drinken alvorens we aan boord gaan. En na afloop van de vaartocht gaan we nog even naar binnen om op te warmen met een heerlijk glaasje glüwein (voor de liefhebber) met wat lekkers erbij.

De wintervaartocht gaat door met ten minste 15 deelnemers en natuurlijk hopen we op een volle boot, dus aarzel niet en meld je snel aan voor deze mooie vaartocht!

Bij zeer slecht weer zoals onweer gaat de vaartocht niet door.

De wintervaartocht door het Wormer- en Jisperveld vindt plaats op:

Datum:  zaterdag 22 februari 2025

Verzamelpunt:  Bezoekerscentrum de Poelboerderij, Veerdijk 106, 1531 MB Wormer

Verzameltijd:  12:30 uur

Vaartocht:  13:00 uur tot 15:00 uur

Meenemen:   Warme kleding (eventueel regenkleding) en een verrekijker

Horeca:   koffie/thee vooraf en glühwein met wat lekkers na afloop

Aantal deelnemers:   minimaal 15, maximaal 30

Meld je hier aan!

 

Datum

22 feb 2025
afgelopen

Tijd

13:00 - 15:00

Locatie

Bezoekerscentrum De Poelboerderij, Veerdijk 106, 1531 MB Wormer
Veerdijk 106, 1531 MB Wormer
Type activiteiten